C3766BAF-0405-4FFA-966C-D9C3F00F6D53.JPG
 
_DSC7246.jpg

Photo by : Weronika Kuroczko Photography

 
 

O PROJEKCIE

"Nieopowiedziane 39-45" jest to projekt muzyczny, który skupia się na pokazaniu tego, że gdyby wojna wybuchła dzisiaj - to my moglibyśmy być jej uczestnikami oraz uświadomieniu sobie, że osoby żyjące w 1939 miały takie same uczucia, emocje, marzenia jak my. 

Jest to też akcja społeczna zachęcająca ludzi do rozmów z osobami starszymi, do spisywania i nagrywania historii swoich dziadków - bo z ich odejściem, odejdą też wszystkie historie. 

To ostatni moment na wysłuchanie historii nieopowiedzianych
 

POMYSŁODAWCZYNI PROJEKTU - BASIA GAŁAJ

Basia jest młodą artystką, kompozytorką oraz songwriterką, której muzyka ujmuje za serce i zaprasza słuchacza do świata radości oraz miłości. W jej jazzowo-popowych, delikatnych utworach, można usłyszeć uśmiech, przejęcie i emocje w każdym wyśpiewywanym słowie. Każda piosenka/utwór jest historią opowiedzianą prosto z serca. 

W 2014 roku Basia dostała się na University of North Texas na wydział jazzu. Tam miała zaszczyt występować na scenie z między innymi Bobby McFerrinem.

W 2016 przeniosła się na Berklee College of Music gdzie była stypendystką i studiowała kompozycję, aranżację oraz produkcję muzyczną jak również biznes muzyczny.

Jej debiutanckie EP “Day By Day” ukazało się 19 lipca 2017 roku. Producentem była Paulina Wersocki, inżynierem dźwięku Andres Gonzalez - Cardona (nominowany do Latin Grammy Award). Na albumie grali między innymi Pera Krstajic, Nate Winn czy Jesus Molina (laureat Latin Grammy Award).

Miała wywiady w Jedynce - Polskim Radiu, TVP Polonia oraz w TVP 1 w programie Teleexpress u Pana Marka Sierockiego.

Była wybrana spośród 4 tysięcy uczniów do promocji szkoły poprzez film na YouTube uczelni, który aranżowała i który po nagraniu został wysłany do oryginalnego artysty - Charlie Puth (znany z utworu "See you again" z 4,1 miliarda odsłon na YT).

Basia została ambasadorką mikrofonu ZYLIA i wystąpiła na NAMM w Los Angeles w 2018 roku (największy zjazd audio-tech, firm produktów muzycznych oraz producentów na świecie. W zjeździe brały udział takie osoby jak Stevie Wonder, John Mayer itd.)


Basia prowadziła start-up z MIT, wygrała konkurs na aplikację muzyczną w dwóch kategoriach z programistami z Northeastern University. Prowadziła organizację Student Entrepreneurship Association - organizując spotkanie z Gary Vaynerchuk czy headquarters Spotify w Nowym Jorku.

Obecnie mieszka w Warszawie i pracuje nad projektem “Nieopowiedziane 39-45”.

 

BOHATERONY 2019

Zapraszamy bardzo serdecznie na głosowanie na Basię, która została nominowana do nagrody BOHATERONY 2019 w kategorii - PASJONAT.

bohaterON.jpg